Oświadczenie IAESTE Polska: COVID-19

 

Drodzy studenci,  

W obliczu epidemii COVID-19, IAESTE stanęło przed wielkim wyzwaniem dotyczącym Międzynarodowego Programu Wymiany.  

IAESTE Polska nie zawiesza swojej działalności, nadal są możliwe aplikacje na staże zagraniczne. Większość z nich jest zaplanowanych na okres lata i jesieni, a do tego czasu mamy nadzieję na stabilizację sytuacji. Dlatego też nie rezygnujemy z możliwości planowania.  

Każdy aplikujący musi mieć jednak na uwadze, że: 

 • Mogą wystąpić opóźnienia w otrzymywaniu odpowiedzi dotyczących aplikacji, gdyż kryzys dotknął praktycznie wszystkich naszych partnerów;  
 • Staże mogą być przekładane na późniejsze terminy, które będą związane z umożliwieniem odbycia stażu w bezpiecznych warunkach sanitarno-epidemiologicznych;  
 • Staże mogą też zostać odwołane ze względu na panującą sytuację związaną z epidemią COVID-19.  
 •  

  Najważniejszą wartością dla nas wszystkich jest zdrowie i w tym szczególnym czasie musimy o nie zadbać. Spędzając czas w domu można wykorzystać na planowanie zdobywania doświadczenia zawodowego w ramach naszego programu wymiany.  

    

   #stayhealthy #planyourfuture #IAESTE

   Podstawowe informacje o stażach zagranicznych!

    

   Międzynarodowy program staży IAESTE działa w ponad 80 krajach członkowskich IAESTE. Jego celem jest rozwój wiedzy zawodowej i językowej studentów oraz przyczynianie się do budowania zrozumienia między narodami.  

   Przygoda życia zaczyna się od wyboru oferty. W IAESTE wyróżniamy 3 podstawowe typy ofert:

  • Oferty AC – oferty które pojawiają się w lutym i pierwszej połowie marca, i w większości zawierają odbywające się w okresie wakacyjnym. Stanowią one największą grupę ofert w naszym procesie wymiany, przez co stwarzają najwięcej możliwości na wyjazd.  
  •  

  • Oferty COBE (Continuous Online Based Exchange) – są publikowane na przestrzeni całego roku. Firma do której aplikujesz otrzyma oprócz Twojej również inne aplikacje od studentów z całego świata, i wybierze najlepszego kandydata.  
  • Oferty FCFS (First Come First Serve) – również pojawiają się na przestrzeni całego roku. Od ofert COBE różnią się tym, że pracodawca otrzyma tylko Twoją aplikację.  
  •  

   Zarówno oferty COBE jak i FCFS zwykle oferują dłuższy staż, który może rozpocząć się w dowolnym zakresie oferowanym przez pracodawcę. Listę aktualnie dostępnych ofert znajdziesz poniżej.

    Aplikuj teraz!

    PRAKTYKANCI IAESTE

    Odrobina statystyki z naszych wymian.
    3500
    ofert płatnych
    praktyk
    24
    branże i kierunki
    inżynierskie
    84
    dostępne
    kraje
    4350
    wysłanych za granicę
    praktykantów
    3800
    praktykantów przyjętych
    na praktyki w Polsce
    400+
    wymienianych
    praktyk rocznie

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Kontakty do przedstawicieli IAESTE ws. praktyk na Twojej uczelni:
    Akademia Górniczo-Hutnicza
    Politechnika Gdańska
    Politechnika Poznańska
    Politechnika Krakowska
    Politechnika Łódzka 
    Politechnika Rzeszowska 
    Politechnika Śląska
    Politechnika Wrocławska
    Politechnika Warszawska
    Uniwersytet Łódzki
    Uniwersytet Medyczny w Łodzi
    Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

    FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

    Odpowiedzi na Twoje pytania

    OGÓLNE

    Kto może wziąć udział w programie IAESTE?

    W programie staży mogą brać udział studenci i absolwenci (do roku po ukończeniu studiów) polskich uczelni.

    Czy program jest płatny?

    Wzięcie udziału w programie wiąże się z wniesieniem opłaty przy wysyłaniu dokumentów (oferty AC) lub po uzyskaniu akceptacji (oferty COBE i FCFS). Dokładne stawki i informacje znajdziesz powyżej w sekcji "Płatności". Informacje dotyczące zwrotu poniesionych kosztów w razie braku akceptacji znajdują się załączonym powyżej regulaminie.

    Dokąd mogę wyjechać?

    Program IAESTE jest realizowany w blisko 90 krajach świata. Dokładną listę znajdziesz w zakładce "O nas". Aktualne możliwości wyjazdu zależą od dostępnosci wolnych ofert do danego kraju.

    Czas trwania praktyk ?

    Praktyki mogą trwać od 6 do 52 tygodni, jednak najczęstszy okres to od 6 do 12 tygodni.

    Ile osób wyjeżdża na praktyki?

    Co roku z Polski wyjeżdza prawie 300 osób do ponad 80 krajów świata, ale wiele ofert zostaje niewykorzystanych - zawsze masz szansę!

    Jak wygląda życie i staż na wyjeździe?

    Niewątpliwą zaletą naszego programu jest społeczność jaką tworzą członkowie IAESTE na całym świecie. Podczas wyjazdu możesz liczyć na pomoc lokalnych przedstawicieli IAESTE. Zawsze możesz rónież skontaktować się z komitetem w swoim kraju w celu uzyskania porady lub pomocy. Powyżej znajdziesz wspomnienia osób które odbyły już staż z IAESTE i podzieliły się z nami praktycznymi informacjami.

    Co z wizą/ pozwoleniem na pracę

    Jeśli taki dokument jest wydawany, to kwestia ta jest rozwiązywana po uzyskaniu akceptacji, i obowiązek uzyskania odpowiedniego pozowolenia na wjazd do kraju leży po stronie studenta wjeżdżającego. Niemniej jednak przedstawiciele IAESTE z danego kraju zwykle asystują i ułatwiają proces wizowy dla przyjeżdżających studentów.

    Czy staż z IAESTE może być traktowany jako obowiązkowa praktyka zawodowa?

    Jak najbardziej! Kwestię tą zaleca się zawsze omówić z osobą odpowiedzialną za zaliczenie praktyk po stronie uczelni/wydziału, jeszcze przed wyjazdem.

    Jakie języki należy znać?

    W większości ofert które zobaczysz wymagany będzie język angielski. Niemniej jednak natrafisz również na oferty wymagajace znajomości innych języków. Obowiazującym dokumentem jest certydikat językowy IAESTE. W celu jego uzyskania skontaktuj się ze swoim lokalnym koordynatorem wymiany.

    Nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie, co teraz?

    Skontaktuj się ze swoim lokalnym koordynatorem wymiany. Ta osoba pomoże Ci w procesie aplikacyjnym i odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące naszego programu!

    facebook youtube instagram linkedin

    Stowarzyszenie IAESTE Polska

    ul. Waryńskiego 6/41
    00-631 Warszawa
    KRS: 0000253557
    NIP: 701-00-27-381
    REGON: 140496053

    Tel: +48 22 378 44 75
    Email:
               

     

    Polityka prywatności

    IEASTE Poland logo

    Sponsor Główny

    partner IEASTE Poland logo